Garanti, İade ve İptal

FİRMA BİLGİLERİ

Merkezşen Kitap Kırtasiye Kulübü Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Çelebiler Mahallesi 119 Cadde No:6/B Isparta
Kaymakkapı V.D. 6170610949

ÜRÜN İADESİ

– Ürün satışlarında ürün iadesi ile ilgili olarak; 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunun 4822 sayılı kanunla değiştirilen mesafeli satışlar hükümleri ve ayıplı mala ilişkin hükümleri ve bunlara ilişkin yönetmelikler uygulanacaktır.

– Cayma hakkı kapsamında kullanılan ürün iadelerinde müşteri, söz konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir.

Bu hakkın kullanılması halinde 3.kişiye veya Müşteri'ye teslim edilen ürünün Kırtasiye Kulübü Sanal Mağazası 'na gönderildiğine ilişkin mazeretli iade formu, kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 10 gün içinde ürün bedeli, müşteriye banka havalesi aracılığı iade edilir.

Havale / EFT ile yaptığınız ödemelerde tarafınızdan ödenmiş olan havale/eft masrafları, Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa yasal yükümlülükler ve kargo bedelleri iade edilmez.

İade edilen ürünün kargo bedeli; Müşteri Tarafından karşılanır.

Ayrıca niteliği itibarı ile iade edilemeyecek ürünler, Müşteri 'nin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklikveya ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda, niteliği itibarı ile iade edilemeyecek olan ürünler, tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan ürünler ve ambalajı yeniden satılabilirlik niteliğini kaybetmiş ürünler için Müşteri, cayma hakkını kullanamaz.

– T.C. dışındaki adreslere yapılan teslimatlarda, ürün iadeleri sırasında tüm kargo ücretleri, Müşteri'ye aittir.

İADE ve İPTAL
1- Siparişiniz kargodan hasarlı geldi ise tutanak tutturup geri yollayınız. Tutanak tutulmayan ürünlerin iadesi alınmayacaktır.
2-Ürün elinize ulaştığı anda 3 iş günü içinde iptal etme hakkınız vardır. Ürünün iade alınabilmesi için kullanılmamış olması, ambalajı ile birlikte iade edilmesi gerekmektedir. Ambalajın bozulmamış olması gerekmektedir. Ürün ayıplı ise kargo ücreti tarafımızdan verilir. Ayıplı değil ise alıcı tarafından ödenir.
4- Hizmetin Kırtasiye Kulübü tarafından iptali durumunda yapılan tüm tahsilatlar müşteriye iade edilir.
5- Ödemenin tahsil edilmesinden sonra hizmetin iptali durumunda; ödemeniz saklı kalıp başka bir tarihte hizmeti veya muadili bir hizmeti alabilirsiniz veya hizmet tarihine 30 günden fazla iptallerde tamamı, 30-16 gün arası iptallerde % 50 si, 15-8 gün arası iptallerde % 25 i, 7 günden daha az kalan zamanada ise hiçbir geri ödeme yapılmaz ve alınan ücret Kırtasiye Kulübü'ye irad kaydedilir. Kalan tüm taksitler muaccel hale gelir ve tahsil edilir. Hizmeti alan kişilerden biri veya birkaçının hizmetten faydalanmaması durumunda yukardaki koşullar göz önüne alınarak muaccel taksitleri kredi kartlarından tahsil edilir.
6- Taraflar herhangibir anlaşmazlık durumunda Kırtasiye Kulübü kayıtlarını kesin delil olarak kabul ederler. Doğabilecek uyuşmazlıklarda Isparta mahkemeleri ve icra daireleri yetkilidir.
7- Ürün iadesi tarafımızdan onaylanma süresi 1 haftadır. onaylandıktan sonra miktar banka havalesi ile iade edilir.
8- Ürün kargoya verildikten sonra iptal işlemi yapılamaz. İptal talebi telefon yada mail ile bildirilmelidir.

ÖDEMELER
1- Ödemeler kredi kartı , kapıda ödeme yada banka havalesi ile yapılmaktadır.
2- Kart güvenliği anlaşmalı bankaların sağladığı yazılımlar ile sağlanmaktadır. 128bit SSL ile kırılması imkansız bir şifreleme ile yapılmaktadır. Uluslararası bir standarttır.
3- Kart bilgileri depolanmaz, saklanmaz, banka dahil kimse göremez. Sistemden otomatik olarak yapılır.
4- Her ürün ve hizmet için ödeme koşulları ve taksit bilgileri o ürünün ekranında yer almaktadır.
5- Hangi banka kartları ile taksitli alışveriş yapabileceğiniz o ürünün ekranında gözükmektedir.
7- Kredi kartı ile tek çekimi yabancı banka kartları hariç her kartla yapabilirsiniz.
8- Kapıda nakit ödeme yapılmaktadır.
9- Döviz kurları merkez bankası efektif alış kuru üzerinden belirlenir. Taksitleri ise alışveriş yapılan günün kurundan sabitlenir.
10- Döviz ile satılan ürünler kartınızdan TL karşılığı olarak otomatik seçilir.
11- Fiyatlarımıza kdv dahildir.

GARANTİ KOŞULLARI

– Kırtasiye Kulübü Sanal Mağazası'nın ürünlerinin garantisiyle ilgili yükümlülükleri;
4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunun 4822 sayılı kanunla değiştirilen garanti ile ilgili hükümlerine tabidir.

Kapat
Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için çerez politikamızı ve kişisel verilerin korunması hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz. Kabul ediyorum.